top of page
СПЕЦПРОЄКТ

Головні криптоентузіасти світу:

хто та як підтримує криптовалюту?

crypto (1).jpg

Спільнота прихильників цифрових валют останнім часом суттєво розширилася. Сьогодні кількість криптотрейдерів і людей, пов'язаних із даною сферою, становить близько 150 мільйонів, тобто майже 2% від населення планети.

 

Крім представників IT-сфери, економістів та фінансових експертів до цієї спільноти також входять найвідоміші особистості. Серед них чимало спортсменів, шоуменів, мільярдерів, бізнесменів та навіть політиків. Хто ж вони – криптоентузіасти нашого часу? Аналітики LBLV розкажуть про найвпливовіших людей, які своїми словами та діями популяризують біткоїн та крипторинок загалом.

Ілон Маск: «найхайповіший» мільярдер світу

Засновник компаній Tesla та SpaceX, а також новий власник соцмережі Twitter Ілон Маск широко відомий на весь світ

mask.jpg

Крім того, що мільярдер носить титул найбагатшої людини, він також час від часу підігріває до себе інтерес різними висловлюваннями в мережі. Більшість із них стосуються криптовалют, через що бізнесмена неофіційно прозвали одним із головних їхніх фанатів.

 

Нещодавно з'ясувалося, що тільки публікація Маска в Twitter може як рекордно збільшити вартість віртуальних грошей, так і спустити їх практично до нуля. Зокрема, це стосується монети Dogecoin, до якої бізнесмен демонструє особливу прихильність. Його вплив простежується донині, й сказати, як довго це триватиме, неможливо.

Наприклад, 21 липня поточного року багатій на одній із криптоконференцій заявив, що окрім Bitcoin та Dogecoin також придбав актив Ethereum. Одразу після цього вартість другого токена світу збільшилася на 12% – до більш ніж 2000 доларів. І це не перший раз, коли Маск кардинально змінює ситуацію на крипторинку. Багато хто з інвесторів схильні вважати, що такими заявами мільярдер маніпулює сектором. Але навіщо це йому? Відповідь можна простежити у діях підприємця.

Наприкінці січня минулого року на сторінці у Twitter, яка належить Ілону Маску, з'явилася така публікація: «Дивлячись назад, це здається неминучим». У «шапці» свого профілю він розмістив хештег #Bitcoin. Такого короткого і не зовсім конкретного твіту було достатньо, аби збільшити вартість криптомонети. Тоді вона піднялася на 20%, до позначки у 37700 доларів.

 

Відразу після цього Tesla повідомила про те, що інвестувала півтора мільярда доларів у біткоїн, і тепер прийматиме цей цифровий актив як плату за свою продукцію. Усього за 8 днів після новини перша криптовалюта подолала ціновий поріг у 50 тисяч доларів. Таким чином їй вдалося досягти 72% приросту ціни всього за півтора місяця.

 

Трохи пізніше, у травні того ж 2021 року, Маск змінив свої плани та розповів про відмову від приймання платежів у біткоїнах через те, що метод їхнього видобутку є нищівним для навколишнього середовища. Цілком очікувано, що токен знизився на 15%, до 46200 доларів. Але продавати криптоактиви з рахунку Tesla він не поспішав. Мільярдер не раз говорив про те, що продовжуватиме тримати цифрові валюти у своєму інвестпортфелі. А коли майнінг біткоїну стане менш руйнівним для природи, він обіцяє повернути монету до списку методів оплати товарів його компанії.

Що стосується Dogecoin – це криптовалюта, яка отримала величезну популярність і поточну вартість переважно тільки завдяки Маску. Спочатку актив був створений як жарт і не сприймався суспільством серйозно. Зображенням монети став популярний мем із «усміхненим» собакою породи сіба-іну. На початку лютого мільярдер опублікував зображення космічної ракети з описом «Doge». Чи варто говорити, що за 40 хвилин токен додав 47% до своєї ціни, піднявшись до 0,059 долара?

Почалося все з жарту деяких користувачів Twitter у 2019 році, які стали називати Ілона Маска главою Dogecoin, нагадали на lblv.com. Мільярдер підхопив цю ідею і сказав, що монета справді має всі шанси стати його улюбленицею.

Марк Цукерберг – один із криптоінфлюєнсерів

Іншим шанувальником цифрових валют можна назвати засновника Meta – Марка Цукерберга

2 (2).jpg

Багатій не лише надає підтримку блокчейну та різним криптопроєктам, а й планує запуск власної віртуальної грошової одиниці для здійснення розрахунків у Facebook.

 

Проєкт отримав назву Libra й вже мав готову концепцію, але був заблокований владою Сполучених Штатів, оскільки за наявності такої великої аудиторії соціальна мережа могла б зруйнувати як американську грошово-кредитну політику, так і всіх найбільших економік світу. Нагадаємо, кількість користувачів сервісів Meta перевищує 3 мільярди.

 

Попри всі труднощі Цукерберг не планує зупинятися на шляху до своєї мети. Він вважає, що криптовалюти мають унікальну перевагу – незалежність від централізованих систем управління. Мільярдер активно просуває ідею того, що справжня влада має бути зосереджена в руках звичайних людей.

Білл Гейтс виокремлює у криптовалютах плюси та мінуси

Одним із всесвітньо відомих криптоентузіастів сьогодні є засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс

Bill Gates.jpeg

Він вважає, що Bitcoin – справді прогресивний спосіб оплати й навіть назвав його перевагу перед фіатом:

 

«Біткоїн показав, наскільки доступними можуть бути перекази коштів. Він набагато кращий за звичайні грошові одиниці, тому що не зобов'язує вас перебувати в певному місці фізично. До того ж фіат може бути незручним для здійснення великих платежів».

 

Проте у LBLV стверджують, що мільярдер не є фанатом криптовалют. Він наголошує на єдиній перевазі таких активів – їхній здатності забезпечити зручність при переказах, тоді як власне зберігання монет у своєму інвестпортфелі не допускає.

 

«Звичайно ж, коштовні малюнки мавп значною мірою позначаться на покращенні світу», – якось із сарказмом зазначив Гейтс. Він не раз говорив про те, що обирає вкладатися в активи, які приносять людям справжню користь. Наприклад, у фармкомпанії, що займаються виготовленням ліків.

Відомі хейтери криптовалют

Звичайно ж, значний вплив на світ криптоактивів спричиняють не лише його шанувальники, а й затяті противники.

Як виявилося, серед них – одні з найбагатших людей світу.

Джеймі Даймон не визнає успіху криптовалют

Таким хейтером є голова американського банку JPMorgan Chase Джеймі Даймон

Джеймі Даймон.jpg

Він не раз говорив про те, що Bitcoin – це «скам» і навіть порівнював його з марихуаною. СЕО фінансового гіганта закликав усіх триматися якомога далі від інвестицій у криптосектор. Попри це, Даймон наголошує на високому потенціалі концепції децентралізованих фінансів і технологій, для яких вони є базою. Він відмовляється інвестувати в цифрові валюти, але погоджується з тим, що сектору необхідна структурована правова база для врегулювання суперечок.

 

«Я б особисто міг порадити всім триматися від криптовалют якнайдалі. Це зовсім не означає, що клієнти нашого банку не можуть вкладатися у такі активи. Я не палю марихуану, але якщо влада країни дозволить це робити, то не буду нікому перешкоджати це робити».

Уоррен Баффет відкрито ненавидить біткоїн

Найвідоміший інвестор світу Уоррен Баффет, якого ще називають «мудрець з Омахи», висловив свою думку щодо першого криптоактиву світу ще 5 років тому

image-5.jpg

Він неодноразово порівнював біткоїн із «отрутою для щурів», і запевняв, що не купуватиме токен навіть у тому випадку, якщо він коштуватиме 25 доларів.

 

На думку власника фонду Berkshire Hathaway, цифрові активи – це не більш ніж інструмент для спекуляцій, який насправді не є реальною цінністю.

 

«Я не маю біткоїнів та інших криптовалют. І ніколи не буду!» – заявив Баффет.

У LBLV розповідають про те, що інвестор завжди вкладається лише в ефективні активи. Звичайно, його аргументи зрозумілі, але це зовсім не означає, що усі повинні наслідувати той самий приклад. Ризиковані інвестиції – це вибір кожної людини.

Селебріті теж допомагають криптостартапам

Не лише люди з першої десятки Forbes, а й творчі особистості сьогодні активно користуються цифровими валютами та просувають їх за допомогою особистого бренду. Пропонуємо дізнатися їхні імена.

Майк Тайсон відкрив мережу криптоматів у США

Легенда американського боксу Майк Тайсон давно отримав визнання у фінансовому світі

mike-tyson-quotes.jpg

У своїй діяльності він шукає прогресивних методик, і вже понад 7 років просуває біткоїн. Так, у 2017 році спортсмен запустив у США мережу криптоматів із власними ініціалами.

 

Крім того, Тайсон також брав участь у розробці додатка для трейдингу, який запустили в App Store і Play Market. Він упевнений у тому, що незабаром криптовалюти стануть такими ж значущими, як і фіат.

Jay-Z хоче розширити межі для біткоїну

Популярний реп-виконавець Jay-Z не лише активно купує віртуальні монети, про що розповідає у своїх соціальних мережах, а й займається розвитком індустрії

Jay-Z (1).jpg

Так, у лютому цього року він разом із колишнім гендиректором Twitter Джеком Дорсі виділив 500 BTC для створення фонду, який займався б розширенням можливостей для першої криптовалюти. Ця організація має головну мету: зробити біткоїн основною валютою мережі.

 

Крім того, 2018 року Jay-Z підтримав тоді ще невідомий стартап Robinhood, функціонал якого дозволяв торгівлю криптоактивами.

Террі Крюс створив свій токен 

Популярний голлівудський актор Террі Крюс навесні показав громадськості власний цифровий актив, який називається POWER

5.png

Для цього він використав сервіс Roll. Як повідомляє сам Крюс, у просуванні монети йому допомагає програма Discord. На цей момент в обігу перебуває 3,3 мільйона POWR. Аналітики lblv.com підрахували, що в планах є випуск ще 6,7 мільйона одиниць.

 

Актор розповів представникам ЗМІ про те, що концепція проєкту спала йому на думку під час подорожі в італійський Мілан. Крюс планував придбати у столиці світової моди меблі від знаменитого дизайнера, але грошей на карті виявилося замало. Коли він звернувся до банку для отримання більшої суми у вигляді готівки, раптом отримав відмову. Актор вважає, що річ у тім, що він темношкіра людина.

 

У криптовалютах його приваблює байдужість до зовнішності, віку, сексуальної орієнтації та віросповідання людини.

Ліонель Мессі отримував зарплатню в криптовалютах

Аргентинський форвард Ліонель Мессі, який є одним із найбагатших футболістів світу, вже кілька років як занурений у криптоіндустрію

Lionel Andrés Messi4 (1).jpg

Так, у 2017 році він став представником компанії Sirin Labs, діяльність якої полягає у розробці першого в історії криптотелефону Finney.

 

Крім цього, у 2021-му стало відомо про те, що Мессі отримує від «Парі Сен-Жермен», гравцем якого він сьогодні є, фан-токени в якості частини зарплатні. Сам клуб відмовився розкривати кількість активів, яку отримав футболіст, але зазначив, що вона «значна».

Крістін Лагард виступає за популяризацію цифрових монет

Серед політиків, які проявляють відданість криптоактивам, варто вказати голову Європейського Центробанку Крістін Лагард

6.png

Про токени вона завжди відгукувалася позитивно й говорила, що їх треба просувати. Лагард також виступила за створення цифрового євро, що підтримали більшість членів Європарламенту.

 

Однак ексглава МВФ зазначає, що криптогалузь потребує суворого регулювання, адже без нього багато шахраїв можуть без будь-яких перешкод відмивати вкрадені кошти.

Експерти LBLV представили підбірку найвідоміших криптоентузіастів світу у різних сферах діяльності. Але цей список нескінченний, оскільки щодня прихильниками вкладень у криптовалюти стають нові знаменитості, фінансисти та чиновники. Є й ті, хто виступає проти цього виду активів. Так чи інакше, байдужих немає. Яким буде у криптовалют майбутнє – сказати складно, але те, що вони вже впливають на наше «сьогодні» – беззаперечний факт!

Партнерський проєкт LBLV та «Мінфіну»

logo-lblv.png
minfin.com.ua.png
bottom of page